FÖR 11-POLIG SOCKEL, MANÖVERSPÄNNING 24-240 VAC/DC, 2 RELÄUTGÅNGAR
Hittar du inte det du söker?
Vår svenska supportavdelning med experter hjälper dig med alla dina frågor. Kontakta oss så får du snabbt hjälp av rätt person.
FÖR 11-POLIG SOCKEL, MANÖVERSPÄNNING 24-240 VAC/DC, 2 RELÄUTGÅNGAR
| EAN-kod | 8030956000092 |
|---|---|
| Funktion | Multi-funktion |
| Tidfunktion | Frånslagfördröjning, tillslagsfördröjning, fördröjd urkoppling, paus/gångtid |
| Tidsområde | 0,1 s – 100 h |
| Styringång | Ja |
| Typ av styringång | Spänning |
| Utgång | 2 |
| Typ | Reläkontakt |
| Manöver AC | 20,4 – 264 Vac |
| Manöver DC | 20,4 – 264 Vdc |
| Montage | Sockel |
| Anslutning | Plug-in anslutning |
| Bredd | 36 mm |
| Höjd | 80 mm |
| Djup | 94 mm |
| IP-klass | IP20 |
| Namn | E-nummer | Montage | Tidsområde | Manöver AC | Styringång | Manöver DC | Utgång |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DMB01CM24 | DIN-skena | 0,1 s - 100 h | 20,4 - 264 Vac | Ja | 20,4 - 27,6 Vdc | 1 | |
| DMB01DM24 | 4036444 | DIN-skena | 0,1 s - 100 h | 20,4 - 264 Vac | Ja | 20,4 - 264 Vdc | 2 |
| DMB51CM24 | 4036450 | NORM | 0,1 s - 100 h | 20,4 - 264 Vac | Ja | 20,4 - 27,6 Vdc | 1 |
| DMB51CW24 | 4036451 | NORM | 0,1 s - 100 h | 10,2 - 264 Vac | Ja | 10,2 - 264 Vdc | 1 |
| DMB71DM24 | NORM | 0,1 s - 100 h | 20,4 - 264 Vac | Ja | 20,4 - 27,6 Vdc | 2 | |
| DMB71DW24 | NORM | 0,1 s - 100 h | 10,2 - 264 Vac | Ja | 10,2 - 264 Vdc | 2 | |
| PMB01CM24 | Sockel | 0,1 s - 100 h | 20,4 - 264 Vac | Ja | 20,4 - 27,6 Vdc | 1 | |
| PMB01DM24 | 4036446 | Sockel | 0,1 s - 100 h | 20,4 - 264 Vac | Ja | 20,4 - 264 Vdc | 2 |
Behöver du komma i kontakt med en av våra produktexperter? Vi finns här för att hjälpa dig.