FOTOCELL SÄNDARE 20M MED MUTE-INGÅNG
Hittar du inte det du söker?
Vår svenska supportavdelning med experter hjälper dig med alla dina frågor. Kontakta oss så får du snabbt hjälp av rätt person.
FOTOCELL SÄNDARE 20M MED MUTE-INGÅNG
| EAN-kod | '5709870320090 |
|---|---|
| Diameter | 25 mm |
| Avstånd | 20 m |
| Princip | Sändare |
| Kapsling | Rektangulär |
| Inställning | Övrigt |
| Utgång | Via mottagare |
| Anslutning | Skruvanslutning |
| Kapslingsmaterial | Plast |
| Omgivningstemperatur | -25-55 °C |
| Manöver AC | 24 Vac |
| Manöver DC | 24 Vdc |
| Typ av ljus | Osynligt, modulerat |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Höjd | 67,5 mm |
| Längd / djup | 81 mm |
| Namn | E-nummer | Avstånd | Princip | Manöver AC | Manöver DC | Utgång | Utgångar | Anslutning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PMD8RG | 3834845 | 800 mm | Direktavkännande | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning |
| PMD8RGT | 3834846 | 800 mm | Direktavkännande | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning |
| PMP12RG | 3834843 | 12 m | Mot reflektor polariserad | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning |
| PMP12RGM | 12 m | Mot reflektor polariserad | 24 Vac | 24 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning | |
| PMP6RGT | 6000 mm | Mot reflektor polariserad | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning | |
| PMR10RG | 3834841 | 10 m | Mot reflektor | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning |
| PMR10RGT | 3834842 | 10 m | Mot reflektor | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning |
| PMT20G | 3834848 | 20 m | Sändare | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Via mottagare | Skruvanslutning | |
| PMT20GM | 20 m | Sändare | 24 Vac | 24 Vdc | Via mottagare | Skruvanslutning | ||
| PMT20RG | 3834849 | 20 m | Mottagare | 21,6 - 264 Vac | 10,8 - 264 Vdc | Reläkontakt | 1 | Skruvanslutning |
Behöver du komma i kontakt med en av våra produktexperter? Vi finns här för att hjälpa dig.