PC50CNB50BAM1
FOTOCELL BAKGRUNDSAVBLÄNDAD 500MM NPN/PNP, PLUGG
Snabbfakta
Produktfamilj 510
Antal i förpackningen 1
Dokument
EAN-kod
Avstånd
500 mm
Princip
Direktavkännande bakgrundsavb.
Kapsling
Rektangulär
Inställning
Manuell inställning
Utgångar
2
Utgång
PNP/NPN
Utgångsfunktion
Programmerbar/konfigurerbar
Anslutning
M12 Plugg
Kapslingsmaterial
Plast
Kopplingsfrekvens
250 Hz
Omgivningstemperatur
-20-60 °C
Manöver DC
10 – 30 Vdc
Typ av ljus
Osynligt, modulerat
Kapslingsklass (IP)
IP67
Bredd
17 mm
Höjd
50 mm
Längd / djup
50 mm