PC50CNP06BAM1
FOTOCELL POL 6M NPN/PNP, PLUGG
Snabbfakta
Produktfamilj 510
Antal i förpackningen 1
Dokument
EAN-kod
Avstånd
6000 mm
Princip
Mot reflektor polariserad
Kapsling
Rektangulär
Inställning
Manuell inställning
Utgångar
2
Utgång
PNP/NPN
Utgångsfunktion
NO+NC
Anslutning
M12 Plugg
Kapslingsmaterial
Plast
Kopplingsfrekvens
500 Hz
Omgivningstemperatur
-20-60 °C
Manöver DC
10 – 30 Vdc
Typ av ljus
Synligt ljus, modulerat
Kapslingsklass (IP)
IP67
Bredd
17 mm
Höjd
50 mm
Längd / djup
50 mm